70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Konsolidacja Chwilówek bez BIK uwolnij się od zadłużeń i skonsoliduj pożyczki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy wiemy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za maksymalnej części gazu i dieta uboga w efekty i warzywa nie wróżą nic pięknego. Elementy te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest jednak niemało prostych, i jednocześnie efektywnych kroków pozwalających usunąć tegoż szaleństwa.

kup traz

 

 

Poniżej opisujemy 8 owoców, które warto jeść, aby zapobiec chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w sensie zmniejszenia za dużego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wysokiej zawartości potasu. Uważa się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zamkniętemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze mocno się obniży. Banany można spożywać jak samodzielną przekąskę lub uzupełnić je do jogurtu bądź do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z surowym miąższem zawierają potas, podobnie jak pomidory i owoce. Zawierają też witaminę C, która postępuje jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie wyciągu z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno wesprzeć w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Rezultat w budowy obniżenia ciśnienia można zapisać po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to niesamowicie silny produkt, który ważna spożywać na ostro czy dusić w budów soku. Pewne z badań dowiodło, że picie filiżanki wyciągu z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie pewno wesprzeć w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu może posiadać element pożywnego śniadania. Myśl jednak, by stwierdzić ilość cukru, gdy kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może zniszczyć zbawienny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten tropikalny owoc obniżający ciśnienie ma świetne wyjście dla dziewczyn zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas i różny element o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u postaci z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej wartości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla głów na diecie obniżającej ciśnienie dobrą alternatywą dla młodej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych wyników mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem produkty można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie ukończone w Finlandii wskazuje, że duża zawartość likopenu, czyli karotenoidu zamkniętego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie zaprezentowane w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u postaci z otwartym szczeblem likopenu zmniejszało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma niezliczoną sumę wody dzięki czemu korzystnie przychodzi na postaci z zwiększonym ciśnieniem naturze lub z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może więcej zapobiegać wzrostowi ciśnienia u postaci z regularnym ciśnieniem krwi.

Ponadto rezultat ten kryje L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego a je odbiera. Oprócz tego aminokwasy ustalone w owocach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane wyciągi z zysków i warzyw. Czyli istnieje nieco bowiem ważniejszego w zarabianiu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.