70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Banki chcą przejąć rynek chwilówek

Konsolidacja Chwilówek bez BIK uwolnij się od zadłużeń i skonsoliduj pożyczki

Banki chcą przejąć rynek chwilówek

Szybkich pożyczek – czy to naprawdę może się im udać? Banki chcą zdominować rynek szybkich pożyczek. Eurobank wprowadza nową ofertę bez formalności i z możliwością załatwienia sprawy on-line. Czy to oznacza, że jego oferta jest lepsza od firm pożyczkowych?

Banki chcą przejąć rynek chwilówek i szybkich pożyczek – czy to naprawdę może się im udać?

Firmy pożyczkowe w kraju są coraz bardziej popularne w naszym kraju Jak wynika ze statystyk, głównymi klientami placówek udzielających szybkich pożyczek są osoby młode,poniżej 30 roku życia, jednak nie brakuje też klientów w starszym wieku. Są to zwykle pożyczki konsumpcyjne, które charakteryzuje ograniczenie formalności i krótki czas spłaty. Pożyczane są zazwyczaj niewielkie sumy, średnio od 1 do 4 tysięcy złotych. Firmy pożyczkowe do tej pory oferowały znacznie korzystniejsze warunki niż banki i decyzję nawet w 15 minut, teraz okazuje się jednak, że banki szykują się do zaistnienia na rynku szybkich pożyczek, a z czasem możliwe, że nawet do jego zdominowania.

Na szybkie pożyczki jest coraz więcej chętnych
Z danych BIK wynika, że w samym 2017 roku firmom pożyczkowym przybyło ponad 100 tysięcy nowych klientów. Liczba ta rośnie, ponieważ zwiększają się potrzeby Polaków, a dostęp do pieniędzy okazuje się naprawdę łatwy i szybki. Pożyczkę można uzyskać nawet bez wychodzenia z domu co sprawia, że jest ona dostępna dla każdego. Już od kilku lat w udzielaniu szybkich pożyczek specjalizują się firmy oferujące usługi finansowe, a oferta żadnego z banków im nie dorównywała. Oczywiście zauważyły to same banki – obecnie przygotowują nowe oferty, które mają pomóc im w pozyskaniu klientów firm pożyczkowych.

Eurobank stawia na „szybkie pożyczki”
Jednym z banków, który szuka nowych klientów za sprawą szybkiej pożyczki jest Eurobank. Wiceprezes przedsiębiorstwa informuje, iż wprowadza produkt szybki, z ograniczoną ilością formalności i w pełni przyjazny dla klienta. Okazuje się, że o ile jest to nowość w sferze bankowej, dla firm pożyczkowych to standard już od wielu lat. Eurobank wprowadził bowiem „Pożyczkę błyskawiczną” – jej uzyskanie możliwe jest drogą on-line, a do złożenia wniosku bank wymaga jedynie dowodu osobistego. Poprzez formularz internetowy udziela się takich informacji jak dane osobowe, wysokość dochodów/wydatków. Podobnie jak w przypadku tzw. chwilówek, weryfikacją klienta jest zwrotny przelew weryfikacyjny w wysokości 1 złotego. Sama pożyczka udzielana jest do maksymalnie 4 tysięcy złotych, a Eurobank zapewnia, że cały proces przeprowadzany jest wyjątkowo szybko i sprawnie, bez nadmiaru formalności. Koszty pożyczki klient w szybki i przejrzysty sposób może sprawdzić za pomocą działającego na stronie pożyczkodawcy kalkulatora, jeszcze zanim ostatecznie zdecyduje się na skorzystanie z usługi.

Czy Eurobank będzie miał przewagę?
Władze banku zapewniają, że oferują korzystniejsze warunki niż większość firm pożyczkowych. Pieniądze na koncie pożyczkobiorcy mają znaleźć się już w kilkanaście minut, a w ciągu 14 dni od zawarcia umowy, klient może od niej odstąpić. Proponują również atrakcyjne oprocentowanie. Eurobank zapowiada, że oferta skierowana jest głównie do ludzi młodych, którzy zaczynają przygodę z finansami i nie chcą wpaść w spiralę długów. To zagranie może świadczyć o tym, że przyznanie pożyczki wcale nie jest tak łatwe, jakby się wydawało. Problemy będą miały na pewno osoby, na których ciążą już inne zobowiązania finansowe. W przypadku firm pożyczkowych, nadal będzie można uzyskać pożyczkę łatwiej, nawet w przypadku gdy mamy już inny kredyt, dlatego oferta Eurobanku nie wydaje się tak dobra, by mogła zdominować rynek krótkoterminowych pożyczek. Warto jednak poczekać, ponieważ prawdopodobnie jego śladem będą chciały niedługo podążać inne banki w Polsce. Czy jednak są w stanie zaproponować lepsze warunki, niż firmy specjalizujące się w szybkiej pożyczce? W to można raczej wątpić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *