70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Ziemia w Nowy Staw sprzedam

Konsolidacja Chwilówek bez BIK uwolnij się od zadłużeń i skonsoliduj pożyczki

Ziemia w Nowy Staw sprzedam

ziemia na sprzedaż

Inwestowanie w ziemię staje się w swym świata coraz dużo atrakcyjne, chociaż jednocześnie warto jest przechodzić na obserwacji to, że zasoby gruntów toż nie jest worek bez dna. Istnieją w Polsce gminy, które w ostatnich dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając wtedy na stany. Niektóre biedniejsze, z faktami budżetowymi, szybko pozbywały się części nie wyglądając na ostatnie, jakie budżety będą traktowały w perspektywie. A jednak ziemia jest coraz dużo cenna, nawet w tych pozornie mniej idealnych miejscach.

Ziemia w Starogard Gdański sprzedam

 

Kiedy zatem się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast bycie ziemi na dziurze było wyłącznie pustym hasłem. Potem coraz dużo rozpowszechnione stawało się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło sprawdzić tej branże turystyki. Zaprezentowało się po latach, że dla zwykli spośród nich pracę agroturystyczna broniła się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, jak to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub umieszczać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

To najbardziej na tym wykorzystała tak określana (istniała obecnie) „nomenklatura” i część z ostatnich pań do dziś jest wielohektarowe gospodarstwa zbierając się w trudnej mierze na hodowli bydła. Mienie takich areałów zaprezentowało się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Grupie Europejskiej z czym dokładnie ograniczają się do ostatniej chwili niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem rozpoczęły się cieszyć działki nad jeziorami, mimo tego, że uczęszczają do wybranych. Działa to przede każdym Znanych Jezior Mazurskich także ich najdroższych okolic.

A w mieście

Na przełomie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na gruntach podmiejskich. Otoczenia miast rozpoczęły się stawać ogromnymi noclegowniami dla pań tworzących w dorosłych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z centrów zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem rozpoczęły się cieszyć wolne działki w dziedzinach ekonomicznych, co się i łączy z pomocami podatkowymi.

W centrach takich miasteczek jak Warszawa pod wieżowce bierze się każdy skrawek gruntu. To powoduje nierzadko kontrowersje, ale często pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Doskonali swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W ostatnich dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych lokali jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.